Bilimsel Akademi Fahrettin Erdinç'in C ve C++ Programlama Kitabı

Herkes için Programcılığın ABC’si

Bu kitap hiç C/C++ bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan C/C++ bilgisini geliştirmek isteyenler için yazılmıştır. Kitap özellikle okullarda, kurslarda, meslek liselerinde, yüksekokullarda ve üniversitelerde C/C++ ile programcılığa yeni başlayanlar düşünülerek hazırlanmıştır. Buna paralel, kitap sadece programcılığa yeni başlayan öğrencileri değil, aynı zamanda programcılık eğitimi veren eğitimciler de göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır. Bu nedenle, eğitimcilerimiz derslerde kitabı rahatlıkla kullanabilirler.

Özellikle programcılığa yeni başlayanların zorlandığı bazı konularda bolca örnek kod yazılarak konuların daha basit ve anlaşılır olması sağlanmıştır. Bölüm sonlarındaki uygulamalar ile konuların iyice pekiştirilmesi amaçlanmıştır. En son bölümdeki Sıkça Kullanılan Algoritmalar konusu ile de okul hayatımızda ya da sınavlarda sıkça karşımıza çıkan sorulara cevaplar sunulmuştur.

Konular tamamen sıfırdan başlar ve temel/orta düzeyde programcılık becerilerini kazandırmayı amaçlar. Kitaptaki konular mümkün olduğunca küçük ve mantıklı parçalara ayrılmış ve herkesin kolayca anlayabileceği örneklerle desteklenmiştir.

Sayfa Sayısı: 744
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Abaküs kitap

Kitabı aşağıdaki adreslerden inceleyip satın alabilirsiniz:

  • http://www.kitapyurdu.com/kitap/cc/364094.html&manufacturer_id=169241
  • http://www.dr.com.tr/Kitap/Muhendislik-Ogrencileri-Icin-Temel-Kilavuz-C-C-/Fahrettin-Erdinc/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0000000639085
  • http://www.abakuskitap.com/tr/m/programlama-dilleri/c-c-.html