Bilimsel Akademi Fahrettin Erdinç'in Arduino Programlama Kitabı

Arduino ile kendi robotunuzu ve entegre sistemlerinizi geliştirin!

İhtiyacınız olan iki şey var: Arduino seti ve bu kitap…

Son yıllarda en popüler açık kaynak kodlu geliştirme platformu haline gelen Arduino’yu Fahrettin Erdinç herkesin anlayabileceği bir şekilde ele alıyor.
Açık kaynak kodlu yazılımların donanımdaki bir karşılığı olan Arduino, benzerleri gibi, belirli kişiler veya kurumlar tarafından tasarlanarak üretilen, devre şemaları herkese açık olan ve diğer kişiler tarafından da üretilebilen donanımlar içerir. Arduino tek bir donanım olmayıp, bir geliştirme platformudur, başarısının arkasında yatan en önemli etken de açık kaynak kodlu oluşudur..
Arduino’nun popülerliğini sağlayan en önemli şey, mikro denetleyiciler konusunda çok fazla şey bilmeyen kullanıcıların da Arduino kütüphanelerini kullanarak rahatlıkla proje geliştirebilmeleridir.

Bu kitap, size Arduino ile yapabileceklerinizi en başından adım adım gösterecek. Öncelikle programlama konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Bu nedenle de kitabın başlangıç bölümleri programlamanın temellerine ayrılmıştır.

Arduino ile uygulamalar yapabilmek için, programlamanın dışında temel elektronik bilgilerine de sahip olmanız gerekiyor. Kitabın ileriki bölümlerinde, temel elektronik bilgilerinin yanı sıra, donanıma ve mikro denetleyicilere yönelik somut uygulamalar yer alıyor:
Analog ve dijital sinyaller nasıl alınır, nasıl işlenebilir?
Sensörlerden gelen sinyaller nasıl kullanılır?
Çevresiyle iletişime geçebilen düzenekler ve basit robotlar nasıl yapılabilir?
Arduino ile bilgisayarınızı nasıl dış ortamla etkileşebilir hale getirebilirsiniz?

 

Sayfa Sayısı: 414
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pusula Yayıncılık

 

Kitabı aşağıdaki adreslerden inceleyip satın alabilirsiniz:

  • http://www.kitapyurdu.com/kitap/yeni-baslayanlar-icin-arduino/363487.html&manufacturer_id=169241
  • http://www.dr.com.tr/Kitap/Yeni-Baslayanlar-Icin-Arduino/Fahrettin-Erdinc/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0000000638028
  • http://www.pusulakitaplik.com/pinfo.asp?pid=327

Yorumlar kapalı