Bilimsel Akademi Fahrettin Erdinç'in HTML5 & CSS3 Kitabı

Bilimsel Akademi eğitmenlerinden Fahrettin Erdinç’i yakından tanımak için: http://www.fahrettinerdinc.com.tr/

HTML 5 ve CSS 3; web sayfası hazırlarken kullanılabilecek en yeni araçlar.

Fahrettin Erdinç, web tasarımına ve HTML’e yeni başlayanları hedef alarak yazdığı bu kitapta, fazla teoriye kaçmadan, konuya odaklanarak, kolay anlaşılacak örneklerle web tasarım mantığını anlatıyor, HTML 5 ve CSS 3’ün yeni olanaklarını örneklerle okura sunuyor.

Kitapta Web sayfalarının oluşturulması süreci anlatılırken, Steve Champeon’ın “Aşamalı Geliştirme” yaklaşımını kullanıldı. Bu yaklaşımda amaç, önce basit bir sayfa oluşturup zamanla eklemeler yaparak daha karmaşık sayfalar oluşturmaktır. Bu yöntemde, önce HTML kodları yazılıyor ve okurla birlikte doğru çalışıp çalışmadığı test ediliyor. Daha sonra CCS kodları eklenip sayfa daha görsel hale getiriliyor. Son olarak da Javascript ve ilgili kütüphaneleri kullanarak daha etkileşimli sayfalar oluşturuluyor.

Fahrettin Erdinç, web teknolojisinin en yeni araçlarını kullanarak, web sayfası tasarımının temel mantığını herkesin anlayabileceği bir şekilde adım adım anlatıyor. Bu da kitabı, hiç HTML ve CSS bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan HTML/CSS bilgisini geliştirmek isteyenler için ideal başvuru kaynağı haline getiriyor.

Sayfa Sayısı: 259
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pusula Yayıncılık

Kitabı aşağıdaki adreslerden inceleyip satın alabilirsiniz:

  • http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=711651
  • http://www.dr.com.tr/ErrorPage.aspx?aspxerrorpath=/Kitap/HTML5-CSS3/Fahrettin-Erdinc/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0000000625326
  • http://www.idefix.com/kitap/html5-css3-fahrettin-erdinc/tanim.asp?sid=YSBPAYPR0T3SLX37KCZS