İZMİR BİLİMSEL AKADEMİ PLC PROGRAMLAMA OTOMASYON KİTABI

 

Bu kitap hiç PLC programlama bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan PLC programlama bilgisini geliştirmek isteyenler için yazılmıştır. Kitap özellikle okullarda, kurslarda, meslek liselerinde, yüksekokullarda ve üniversitelerde PLC programlamaya yeni başlayanlar düşünülerek hazırlanmıştır. Bu anlamda, kitap sadece PLC programlamaya yeni başlayan öğrencileri değil, aynı zamanda PLC programlama eğitimi veren öğretmenleri de göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.
Özellikle PLC programlamaya yeni başlayanların zorlandığı bazı konularda bolca örnek kod yazılarak konuların daha basit ve anlaşılır olması sağlanmıştır. Bölüm sonlarındaki uygulamalar ve simülasyonlar ile konuların iyice pekiştirilmesi amaçlanmıştır.

Konular tamamen sıfırdan başlar ve temel/orta düzeyde PLC programlama becerilerini kazandırmayı amaçlar. Kitaptaki konular mümkün olduğunca küçük ve mantıklı parçalara ayrılmış, herkesin kolayca anlayabileceği örneklerle desteklenmiştir.

Konuların daha iyi anlaşılabilmesi için önce teorik bilgi verilmiş, gereken durumlarda şekiller çizilmiş, örnek kodlar ve simülasyonlarla konunun pekiştirilmesi sağlanmıştır. Bir resim bin kelimeye bedeldir düşüncesiyle mümkün olduğunca görsellerle açıklamalar yapılmıştır.

Sayfa Sayısı: 244
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Abaküs kitap

Kitabı aşağıdaki adreslerden inceleyip satın alabilirsiniz:

  • http://www.kitapyurdu.com/kitap/yeni-baslayanlar-icin-siemens-s7200-ile-plc-programlamaotomasyon/374180.html&manufacturer_id=169241
  • http://www.dr.com.tr/Kitap/Yeni-Baslayanlar-Icin-Siemens-S7-200-Ile-PLC-Programlama-ve-Otomasyon/Fahrettin-Erdinc/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0000000660899
  • http://www.abakuskitap.com/tr/m/programlama-dilleri/s7-200-ile-plc-programlama-ve-otomasyon.html