Bilimsel Akademi Fahrettin Erdinç JavaScript Kurs Kitabı

Bu kitap temel düzeyde bilgisayar kullanabilen ve JavaScript öğrenmek isteyen herkes için yazılmıştır. Var olan JavaScript programlama bilgisini geliştirmek isteyenler de bu kitaptan rahatlıkla faydalanabilir.
JavaScript genel olarak web sayfalarında istemci taraflı etkileşimli sayfalar oluşturmak için kullanılır. Ama bilin ki değişik kütüphaneler (framework) kullanarak JavaScript ile hem masaüstü, hem web hem de mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz. Bu da JavaScript’i basit ama güçlü bir programlama dili haline getirir.
Kitap özellikle okullarda ve kurslarda programlama öğrenmek isteyen öğrenciler düşünerek hazırlanmıştır. Bu anlamda, kitap sadece JavaScript’e yeni başlayan öğrencileri değil, aynı zamanda JavaScript eğitimi veren öğretmenleri de göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.
Konular tamamen sıfırdan başlar ve temel/orta düzeyde programlama becerilerini kazandırmayı amaçlar. Kitaptaki konular mümkün olduğunca küçük ve mantıklı parçalara ayrılmış ve herkesin kolayca anlayabileceği örneklerle desteklenmiştir. Özellikle JavaScript’e sıfırdan başlayanların zorlandığı bazı konularda bolca örnek kod yazılarak konuların daha basit ve anlaşılır olması sağlanmıştır.
Konuların daha iyi anlaşılabilmesi için önce teorik bilgi verilmiş, gereken durumlarda şekiller çizilmiş, örnek kodlarla konunun pekiştirilmesi sağlanmıştır.Az laf çok iş (kod) prensibi ile her konu uygulamalı ve herkesin anlayacağı şekilde hazırlanmıştır.

 

Kibaın kapsadığı konular ana başlıklar halinde aşağıdaki gibidir:
-Temel Web Bilgisi
-Temel HTML Komutları
-Temel Programlama Kavramları
-Temel Programlama Bilgisi
-JavaScript
-Operatörler
-Karar Yapıları
-Döngüler
-Fonksiyonlar
-Nesne Tabanlı Programlama
-Diziler
-DOM (Document Object Model)
-JavaScript ile Form İşlemleri
-Hata Yönetimi

Kitabın Künyesi:

Yazar: Fahrettin Erdinç
Stok Miktarı: VAR
Ürün Kodu: 44
ISBN: 9786059129367
Yayın Tarihi: Ocak 2016
Sayfa Sayısı: 304
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: Türkçe
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: 16,5×24 cm