Neden Bilimsel Akademi?

17 Yıllık Tecrübe

Elektronik Mühendisi Fahrettin Erdinç’in önderliğinde kurulan Bilimsel Akademi, İzmir’in en eski kurslarından biridir. 1996 yılında faaliyete başlayan Bilimsel Akademi, bu tarihten beri İzmir’e ve Ege bölgesine en kaliteli hizmeti en uygun fiyatla sunmaktadır. 1996 yılından beri, Bilimsel Akademi İzmir’deki binlerce kişi ve kuruluşa eğitim vermiş ve danışmanlık hizmeti sunmuştur. Ayrıca 2002-2009 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) gibi ciddi kurumlarla tecrübesini birleştirmiş ve en kaliteli hizmeti en ucuza sunmuştur. 2009 yılından beri Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) ile işbirliği yapan Bilimsel, Ege Üniversitesi akademisyenlerinden de aldığı destekle İzmir’de en kaliteli bilişim eğitim hizmetini vermektedir.

Kaliteli ve Uzman Kadro

Bilimsel Akademi’nin kurucusu teknolojinin içinden gelen ve bu teknolojileri halka anlatmaktan zevk alan Elektronik Mühendisi Fahrettin Erdinç’tir. Teknolojiyi her zaman en kaliteli kadroyla sunmayı ilke edinen Bilimsel Akademi, 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde gücünü Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile birleştirmiştir. Halen eğitimleri Ege Üniversitesi’nin akademik desteğiyle vermeye devam etmektedir.

%100 Öğrenme Garantisi

Yanlış okumadınız! Kalitemize ve tecrübemize o kadar çok güveniyoruz ki, tüm öğrencilerimize %100 Öğrenme Garantisi veriyoruz. Derslerin tamamına gelen ve ödevlerin tamamını yapan kursiyerlerimiz, eğer aldıkları eğitimden memnun kalmazlarsa sonraki döneme ücretsiz katılıyorlar.Var mı daha ötesi?

Aktif Öğrenme Modeli

Bilimsel, eğitimlerinde öğrencilerin daha aktif bir rol oynaması esasına dayalı bir öğretim modeli olan Aktif Öğrenme Modelini uygular. Bu model, öğencilerin klasik eğitimin aksine dinleyici olmaktan çıkıp eğitime katılan, uygulama yapan ve proje üreten bir rol üstlenmesini sağlar. AÖM sayesinde Bilimsel öğrencileri, eğitim süresince gerçekleştirecekleri proje ve uygulamalarla profesyonel iş yaşamında gereksinim duyacakları deneyimi kazanır.

Sertifika

Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz MEB onaylı sertifika ve/veya Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) sertifikası alırlar. Böylece kursiyerlerimiz her zaman yeterliliklerini ispatlayabilecek ciddi bir belge sahibi olurlar.

Kişisel Gelişim Seminerleri & Kariyer Danışmanlık Hizmetleri

Bilimsel öğrencilerinin aldıkları eğitimin yanında iş hayatıyla ilgili gerekli bütün yetkinlikleri kazanmaları ve tam donanımlı bireyler olarak iş dünyasına “merhaba” diyebilmeleri için bünyesinde farklı uzman kadrolara sahiptir.

Bilimsel tarafından organize edilen Kişisel Gelişim Seminerlerimiz bütün Bilimsel öğrencilerine ücretsiz olarak sunulmaktadır. Seminerler; CV Hazırlama, İş Arama Teknikleri, Hızlı Okuma ve Ders Çalışma konularında oluşmaktadır. Bilimsel, bu seminerler aracılığıyla öğrencilerinin işveren görüşmelerinde daha başarılı olmalarını ve iş dünyasının her yönüyle “aranan bireyleri” olmalarını sağlamaktadır. 4 ayrı konudaki semineri tamamlayan bütün öğrenciler Katılım Sertifikası almaya hak kazanır.