Microsoft,Visual,Studio,C#,Yazılım,Uzmanlığı,Kursu,Eğitimi,İzmir,Bilimsel,AkademiMicrosoft Visual Studio 2015, platformlar arası mobil geliştirmeyi, web ve bulut geliştirmeyi, IDE üretkenlik geliştirmelerini ve daha fazlasını desteklemek için çok sayıda yeni ve heyecan verici özellik içerir.

Microsoft Visual Studio 2015’i ve .NET 4.6’yı denemek için şu adresi kullanabilirsiniz: Visual Studio 2015 İndirmeleri. Bu sürümdeki tüm yenilikler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Visual Studio 2015 sürüm notları.

Sistem gereksinimleri ve platform uyumluluğu

Sistem gereksinimleri

Visual Studio 2015’e ilişkin sistem gereksinimlerine Visual Studio 2015 Sistem Gereksinimleri sayfasından ulaşılabilir.

Visual Studio, en son platform özelliklerinden yararlanan uygulamalar oluşturmak için en son teknoloji ürünü araçlar ve teknolojiler sağlar. Visual Studio 2015, Windows 7 gibi önceki platformları da hedefler, böylece Visual Studio 2015’te ileri düzey geliştirme araçları, kalite etkinleştirme ve ekip işbirliği özelliklerinden yararlanarak Windows’un önceki sürümlerini yürüten yeni uygulamalar oluşturabilir veya var olan uygulamaları modernleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Proje Başvurularını Yönetme ve Visual Studio Çoklu Sürümü’ne Genel Bakış.

Önceki sürümlerle uyumluluk

Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 için Windows Mağazası uygulaması projeleri, Visual Studio 2015’te açılabilir.

Visual Studio 2015’i Visual Studio 2013 ve Visual Studio 2012 ile birlikte yükleyip kullanabilirsiniz. RC’yi kaldırmadan Visual Studio 2015 RC üzerine de yüklenebilir.

.NET 4.6, .NET 4, .NET 4.5, .NET 4.5.1 ve .NET 4.5.2’nin son derece uyumlu bir yerinde güncelleştirmesidir. .NET uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi için bkz. .NET Framework’te Uygulama Uyumluluğu.

Yükseltme yolları

Desteklenen yükseltme yolları takip edilirken, Visual Studio kaynağınız, çözümünüz ve proje dosyalarınız çalışmaya devam edecektir; ancak, kaynaklarda da bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Sürümler arasında ikili uyumluluğu garanti edemesek de, güncelleştirmelerde size yardımcı olmak amacıyla önemli değişiklikleri belgelemek için elimizden geleni yapacağız.

Release Management yükseltme yolları

Release Management 2015, en son özellik eklemelerini ve yazılım güncelleştirmelerini içeren tam bir düzendir. Release Management 2015’e yükseltmeyi denemeden önce geçerli veritabanlarının ve RSA şifre anahtarının tam yedeklemesine sahip olduğunuzdan emin olun (bkz. Web günlüğü postası RSA için şifre anahtarlarını dışarı aktarma talimatları). Release Management’ın yüklenmesi başarısız olursa, bir geri yükleme işlemi gerçekleştirmediğiniz sürece güncellemeyi yeniden başlatmanız veya Sürüm Release Management’ın önceki bir sürümüne geri dönmeniz mümkün olmayacaktır.

Aşağıdaki yükseltme yolları bu sürüm için geçerlidir.

Desteklenen yükseltmeler

  • Visual Studio 2013 için Release Management’tan Visual Studio 2015 için Release Management’a
  • Visual Studio 2013 Güncelleştirme 4 için Release Management’tan Visual Studio 2015 için Release Management’a
  • Visual Studio 2015 RC için Release Management’tan Visual Studio 2015 için Release Management’a

Yorumlar kapalı